2021-22 Bölgesel Amatör Lig, Bölgesel Amatör Lig'in 12. sezonudur. Bu sezon 81 ilden 260 takım mücadele etmiştir. 2 kademeli olarak oynanacak olan BAL, 9 bölgeye ayrılmıştır. Her bölgede 3 grup olmak üzere toplam 27 grup yer alacaktır. Grup birincilerinin tarafsız bir merkezde tek devreli lig sistemi ile oynayacakları play-off maçlarından sonra şampiyon olacak 9 takım 2022-23 3. Lige yükseldi.
Bölgesel Amatör Lig | |
---|---|
Sezon | 2021-22 |
Takım sayısı | 260 |
Şampiyon | 1. Bölge:Muş 1984 Muşspor 2. Bölge:Eynesil Belediyespor 3. Bölge:Arguvan Belediyespor 4. Bölge:Kepez Belediyespor 5. Bölge:Amasyaspor 1968 6. Bölge:Sapanca Gençlikspor 7. Bölge:Bulvarspor 8. Bölge:Ayvalıkgücü Belediyespor 9. Bölge:Efeler 09 |
Üst lige yükselenler | 1. Bölge:Muş 1984 Muşspor 2. Bölge:Eynesil Belediyespor 3. Bölge:Arguvan Belediyespor 4. Bölge:Kepez Belediyespor 5. Bölge:Amasyaspor 1968 6. Bölge:Sapanca Gençlikspor 7. Bölge:Bulvarspor 8. Bölge:Ayvalıkgücü Belediyespor 9. Bölge:Efeler 09 |
← 2020-21 2022-23 → |
1. Bölge
1. Bölge 12 ilin 28 takımından oluşur. 28 takım 3 grupta mücadele eder ve grup birincilerinin kendi aralarında yapacakları play-off maçlarıyla 1 takım 3. Lige yükselir.
1. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bitlis Özgüzelderespor | 18 | 15 | 2 | 1 | 41 | 6 | +35 | 47 | Play-off |
2 | Cizre Serhatspor | 18 | 15 | 0 | 3 | 49 | 11 | +38 | 45 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Şırnak İdmanyurduspor | 18 | 13 | 2 | 3 | 53 | 10 | +43 | 41 | Play-out ile ligde kaldı |
4 | Yüksekova Belediyespor | 18 | 7 | 3 | 8 | 28 | 34 | -6 | 24 | |
5 | Vangölü Sportif | 18 | 6 | 5 | 7 | 23 | 34 | -11 | 23 | |
6 | Kurtalanspor | 18 | 6 | 2 | 10 | 14 | 26 | -12 | 20 | |
7 | Güroymakspor | 18 | 5 | 1 | 12 | 17 | 51 | -34 | 16 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
8 | Van Yolspor | 18 | 4 | 2 | 12 | 24 | 33 | -9 | 14 | |
9 | 1960 Silopispor | 18 | 5 | 1 | 12 | 23 | 34 | -11 | 13 | Amatör Lig |
10 | Hakkarigücüspor | 18 | 4 | 2 | 12 | 14 | 47 | -33 | 11 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
2. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Muş 1984 Muşspor | 16 | 10 | 4 | 2 | 44 | 16 | +28 | 34 | Play-off |
2 | Muş Belediyespor | 16 | 10 | 2 | 4 | 54 | 18 | +36 | 32 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
3 | Bağlar Belediyespor | 16 | 8 | 7 | 1 | 39 | 14 | +25 | 31 | Statü gereği ligde kaldı |
4 | (Mazıdağı Fosfatspor) | 16 | 9 | 3 | 4 | 44 | 14 | +30 | 30 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Diyarbakırspor | 16 | 7 | 5 | 4 | 47 | 14 | +33 | 26 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
6 | Batman 72 Belediyespor | 16 | 5 | 4 | 7 | 25 | 23 | +2 | 19 | Play-out ile ligde kaldı |
7 | Silvan Belediyespor | 16 | 4 | 2 | 10 | 23 | 33 | -10 | 14 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
8 | 1955 Batman Belediyespor | 16 | 4 | 1 | 11 | 16 | 44 | -28 | 13 | Amatör Lig |
9 | Kızıltepe Sportif | 16 | 1 | 0 | 15 | 8 | 124 | -116 | 3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
3. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fırat Üniversitesi | 16 | 14 | 1 | 1 | 59 | 8 | +51 | 43 | Play-off |
2 | Elazığ Yolspor | 16 | 9 | 3 | 4 | 41 | 16 | +25 | 30 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
3 | Çınar Belediyesispor | 16 | 8 | 5 | 3 | 32 | 11 | +21 | 29 | Statü gereği ligde kaldı |
4 | 12 Bingölspor | 16 | 8 | 3 | 5 | 30 | 19 | +11 | 27 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Dersimspor | 16 | 7 | 2 | 7 | 30 | 29 | +1 | 23 | |
6 | Bismil 1936 Gençlik | 16 | 7 | 3 | 6 | 21 | 21 | 0 | 21 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
7 | Kovancılarspor | 16 | 5 | 2 | 9 | 28 | 46 | -18 | 14 | |
8 | Karlıova Yıldırımspor | 16 | 3 | 2 | 11 | 16 | 52 | -36 | 8 | Amatör Lig |
9 | Bismil 21 Sportif | 16 | 0 | 1 | 15 | 3 | 58 | -55 | -2 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
1. Bölge Play-off
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme | M84 | BÖZ | FÜN | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Muş 1984 Muşspor | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 | 4 | 2022-23 3. Lig | — | - | 1-1 | |
2 | Bitlis Özgüzelderespor | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | Play-out ile ligde kaldı | 1-2 | — | - | |
3 | Fırat Üniversitesi | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 | Statü gereği ligde kaldı | - | 0-1 | — |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Penaltı atışları
2. Bölge
2. Bölge 13 ilin 30 takımından oluşur. 30 takım 3 grupta mücadele eder ve grup birincilerinin kendi aralarında yapacakları play-off maçlarıyla 1 takım 3. Lige yükselir.
1. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Çarşıbaşı Belediyespor | 18 | 13 | 4 | 1 | 44 | 8 | +36 | 43 | Play-off |
2 | Bahçecikspor | 18 | 13 | 3 | 2 | 51 | 13 | +38 | 42 | Play-out ile ligde kaldı |
3 | Rize Özel İdarespor | 18 | 12 | 3 | 3 | 44 | 16 | +28 | 39 | Statü gereği ligde kaldı |
4 | Çayelispor | 18 | 11 | 4 | 3 | 32 | 12 | +20 | 37 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Erzincan Ulalarspor | 18 | 9 | 1 | 8 | 35 | 25 | +10 | 28 | |
6 | Trabzon Doğanspor | 18 | 7 | 5 | 6 | 30 | 25 | +5 | 26 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
7 | Salarha | 18 | 6 | 2 | 10 | 23 | 43 | -20 | 20 | |
8 | Bayburt Belediyespor | 18 | 4 | 3 | 11 | 20 | 45 | -25 | 15 | Play-out ile ligde kaldı |
9 | Erzincan 1968 | 17 | 1 | 1 | 15 | 7 | 48 | -41 | 1 | Amatör Lig |
10 | 1461 Trabzon | 17 | 0 | 0 | 17 | 0 | 51 | -51 | -3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
2. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eynesil Belediyespor | 18 | 14 | 3 | 1 | 21 | 4 | +17 | 45 | Play-off |
2 | Sebat Gençlikspor | 18 | 13 | 4 | 1 | 45 | 9 | +36 | 43 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Ünye 1957 | 18 | 13 | 2 | 3 | 40 | 11 | +29 | 41 | |
4 | DSİ Karadenizspor | 18 | 8 | 5 | 5 | 32 | 15 | +17 | 29 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Görelespor | 18 | 7 | 5 | 6 | 33 | 22 | +11 | 26 | Statü gereği ligde kaldı |
6 | 1926 Bulancakspor | 18 | 7 | 3 | 8 | 23 | 22 | +1 | 24 | Play-out ile ligde kaldı |
7 | Ulubey Belediyespor | 18 | 6 | 5 | 7 | 33 | 24 | +9 | 23 | |
8 | Erdoğduspor | 18 | 5 | 1 | 12 | 17 | 26 | -9 | 16 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
9 | Ordugücü | 18 | 2 | 1 | 15 | 11 | 59 | -48 | 7 | Amatör Lig |
10 | Söğütlü Hilalspor | 18 | 0 | 1 | 17 | 7 | 70 | -63 | 1 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
3. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Doğubayazıt Belediyespor | 18 | 11 | 6 | 1 | 43 | 14 | +29 | 39 | Play-off |
2 | Arhavispor | 18 | 11 | 6 | 1 | 34 | 14 | +20 | 39 | Play-out ile ligde kaldı |
3 | Ağrı Vefaspor | 18 | 10 | 3 | 5 | 38 | 24 | +14 | 33 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
4 | Artvin Çoruhspor | 18 | 9 | 4 | 5 | 30 | 18 | +12 | 31 | |
5 | Yakutiyespor | 18 | 8 | 6 | 4 | 29 | 22 | +7 | 30 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
6 | Kars 36 Spor | 18 | 4 | 7 | 7 | 21 | 23 | -2 | 19 | Play-out ile ligde kaldı |
7 | Iğdır Esspor | 18 | 4 | 4 | 10 | 17 | 33 | -16 | 16 | |
8 | Serhat Ardahanspor | 18 | 5 | 3 | 10 | 17 | 34 | -17 | 15 | |
9 | Erzurum İdmanocağıspor | 18 | 3 | 4 | 11 | 18 | 38 | -20 | 13 | Amatör Lig |
10 | Kağızman Gençlerbirliğispor | 18 | 3 | 1 | 14 | 22 | 49 | -27 | 10 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
2. Bölge Play-off
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme | EYN | DOĞ | ÇAR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eynesil Belediyespor | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 | 2022-23 3. Lig | — | - | 1-0 | |
2 | Doğubayazıt Belediyespor | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | Play-out ile ligde kaldı | 1-1 | — | - | |
3 | Çarşıbaşı Belediyespor | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 | Statü gereği ligde kaldı | - | 1-1 | — |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Penaltı atışları
3. Bölge
3. Bölge 10 ilin 28 takımından oluşur. 28 takım 3 grupta mücadele eder ve grup birincilerinin kendi aralarında yapacakları play-off maçlarıyla 1 takım 3. Lige yükselir.
1. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arguvan Belediyespor | 16 | 12 | 1 | 3 | 36 | 9 | +27 | 37 | Play-off |
2 | (Viranşehir Belediyespor) | 16 | 10 | 1 | 5 | 38 | 17 | +21 | 31 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | (Siverek Belediyespor) | 16 | 9 | 3 | 4 | 29 | 19 | +10 | 30 | Play-out ile ligde kaldı |
4 | Şanlıurfa BB | 16 | 8 | 5 | 3 | 24 | 13 | +11 | 29 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
5 | (Malatya İdman Yurdu) | 16 | 9 | 2 | 5 | 27 | 17 | +10 | 29 | Statü gereği ligde kaldı |
6 | İmamağaspor | 16 | 5 | 4 | 7 | 19 | 19 | 0 | 19 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
7 | Besni Akınspor | 16 | 4 | 5 | 7 | 17 | 23 | -6 | 17 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
8 | Darendespor | 16 | 1 | 3 | 12 | 8 | 50 | -42 | 6 | Amatör Lig |
9 | (Pütürge Belediyespor) | 16 | 1 | 2 | 13 | 6 | 37 | -31 | 5 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
2. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gaziantep Ankasspor | 16 | 13 | 3 | 0 | 38 | 2 | +36 | 42 | Play-off |
2 | Kilis Belediyespor | 16 | 12 | 3 | 1 | 46 | 7 | +39 | 39 | Play-out ile ligde kaldı |
3 | Antakya Belediyespor | 16 | 11 | 1 | 4 | 36 | 14 | +22 | 34 | Statü gereği ligde kaldı |
4 | (5 Temmuz İskenderunspor) | 16 | 8 | 2 | 6 | 40 | 24 | +16 | 26 | |
5 | Gaziantep Anadoluspor | 16 | 6 | 4 | 6 | 26 | 20 | +6 | 22 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
6 | (Nizipspor) | 16 | 5 | 2 | 9 | 20 | 32 | -12 | 17 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
7 | Elbeylispor | 16 | 4 | 2 | 10 | 15 | 34 | -19 | 14 | |
8 | Reyhanlıspor | 16 | 4 | 1 | 11 | 18 | 44 | -26 | 13 | Amatör Lig |
9 | Payasspor | 16 | 0 | 0 | 16 | 6 | 68 | -62 | -3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ 3 puanı silindi.
3. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Talasgücü Belediyespor | 18 | 15 | 2 | 1 | 57 | 9 | +48 | 47 | Play-off |
2 | Kayseri Emar Grup | 18 | 13 | 2 | 3 | 33 | 9 | +24 | 41 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Suvermez Kapadokyaspor | 18 | 11 | 2 | 5 | 41 | 18 | +23 | 35 | Play-out ile ligde kaldı |
4 | Develispor | 18 | 9 | 3 | 6 | 27 | 17 | +10 | 30 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
5 | Ürgüpspor | 18 | 8 | 2 | 8 | 29 | 24 | +5 | 26 | |
6 | Cumhuriyet Üniversitesi | 18 | 7 | 3 | 8 | 17 | 21 | -4 | 24 | Play-out ile ligde kaldı |
7 | Yahyalıspor | 18 | 5 | 2 | 11 | 22 | 32 | -10 | 17 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
8 | Elbistanspor | 18 | 4 | 5 | 9 | 18 | 27 | -9 | 17 | Statü gereği ligde kaldı |
9 | Abdülvahabigazispor | 18 | 3 | 2 | 13 | 17 | 63 | -46 | 11 | Amatör Lig |
10 | Andırın Yeşildağ | 18 | 3 | 1 | 14 | 16 | 57 | -41 | 7 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ 3 puanı silindi.
3. Bölge Play-off
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme | ARG | GAN | TAL | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arguvan Belediyespor | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 | 2022-23 3. Lig | — | 0-0 | - | |
2 | Gaziantep Ankasspor | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 | 4 | Statü gereği ligde kaldı | - | — | 3-1 | |
3 | Talasgücü Belediyespor | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 0 | 1-2 | - | — |
4. Bölge
4. Bölge 11 ilin 30 takımından oluşur. 30 takım 3 grupta mücadele eder ve grup birincilerinin kendi aralarında yapacakları play-off maçlarıyla 1 takım 3. Lige yükselir.
1. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Adana 1954 | 18 | 14 | 1 | 3 | 57 | 13 | +44 | 43 | Play-off |
2 | Silifke Belediyespor | 18 | 12 | 4 | 2 | 39 | 13 | +26 | 40 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Kozanspor | 18 | 12 | 2 | 4 | 28 | 12 | +16 | 38 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
4 | Erdemli Belediyespor | 18 | 10 | 4 | 4 | 34 | 16 | +18 | 34 | |
5 | (Niğde Belediyesispor) | 18 | 8 | 5 | 5 | 36 | 24 | +12 | 29 | Play-out ile ligde kaldı |
6 | Mersin 33 | 18 | 7 | 5 | 6 | 24 | 23 | +1 | 26 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
7 | Sarıçam Kürkçülerspor | 18 | 6 | 5 | 7 | 30 | 26 | +4 | 23 | |
8 | İdmanyurdu 1925 | 18 | 4 | 3 | 11 | 20 | 36 | -16 | 15 | |
9 | Düziçispor | 18 | 2 | 1 | 15 | 12 | 63 | -51 | 4 | Amatör Lig |
10 | Pozantı Gençlikspor | 18 | 0 | 0 | 18 | 1 | 55 | -54 | -3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
2. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sarayönü Belediyespor | 18 | 14 | 4 | 0 | 43 | 7 | +36 | 46 | Play-off |
2 | Konya Ereğlispor | 18 | 12 | 3 | 3 | 32 | 11 | +21 | 39 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Çatalhüyük Çumra Belediyespor | 18 | 12 | 3 | 3 | 53 | 16 | +37 | 39 | Play-out ile ligde kaldı |
4 | Isparta 32 Emrespor | 18 | 13 | 0 | 5 | 38 | 14 | +24 | 39 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
5 | Akşehirspor | 18 | 9 | 4 | 5 | 35 | 23 | +12 | 31 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
6 | Eskil Belediyespor | 18 | 10 | 1 | 7 | 37 | 26 | +11 | 31 | Play-out ile ligde kaldı |
7 | Eşmekaya Sultanhanıspor | 18 | 4 | 1 | 13 | 19 | 41 | -22 | 13 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
8 | Su Durağı Gençlerbirliği | 18 | 4 | 0 | 14 | 21 | 69 | -48 | 12 | Play-out ile ligde kaldı |
9 | Gelendostspor | 17 | 1 | 2 | 14 | 8 | 40 | -32 | 2 | Amatör Lig |
10 | Gölyazı Belediyespor | 17 | 1 | 0 | 16 | 9 | 48 | -39 | 0 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
3. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepez Belediyespor | 18 | 12 | 4 | 2 | 38 | 12 | +26 | 40 | Play-off |
2 | Korkuteli Belediyespor | 18 | 11 | 6 | 1 | 32 | 12 | +20 | 39 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Antalya Kemerspor | 18 | 9 | 3 | 6 | 29 | 19 | +10 | 30 | |
4 | Manavgat Belediyespor | 18 | 8 | 5 | 5 | 42 | 20 | +22 | 29 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Demre Belediyespor | 18 | 8 | 5 | 5 | 21 | 16 | +5 | 29 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
6 | Sarayköyspor | 18 | 8 | 4 | 6 | 28 | 24 | +4 | 28 | Statü gereği ligde kaldı |
7 | Serinhisarspor | 18 | 5 | 4 | 9 | 16 | 26 | -10 | 19 | Play-out ile ligde kaldı |
8 | Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gençlikspor | 18 | 6 | 1 | 11 | 14 | 27 | -13 | 19 | |
9 | Bucak Belediye Oğuzhanspor | 18 | 5 | 3 | 10 | 24 | 37 | -13 | 18 | Amatör Lig |
10 | Bağbaşı Zeytinköyspor | 18 | 0 | 1 | 17 | 3 | 54 | -51 | -2 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
4. Bölge Play-off
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme | KEP | A54 | SAR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepez Belediyespor | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 4 | 2022-23 3. Lig | — | 1-1 | - | |
2 | Adana 1954 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 | 4 | Statü gereği ligde kaldı | - | — | 2-1 | |
3 | Sarayönü Belediyespor | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 6 | -4 | 0 | 1-4 | - | — |
5. Bölge
5. Bölge 12 ilin 30 takımından oluşur. 30 takım 3 grupta mücadele eder ve grup birincilerinin kendi aralarında yapacakları play-off maçlarıyla 1 takım 3. Lige yükselir.
1. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Amasyaspor 1968 | 20 | 16 | 2 | 2 | 58 | 18 | +40 | 50 | Play-off |
2 | Merzifonspor | 20 | 15 | 4 | 1 | 52 | 9 | +43 | 49 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
3 | Atakum Belediyespor | 20 | 12 | 4 | 4 | 36 | 19 | +17 | 40 | Statü gereği ligde kaldı |
4 | Karasamsunspor | 20 | 11 | 4 | 5 | 35 | 27 | +8 | 37 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Ladik Belediyespor | 20 | 11 | 2 | 7 | 31 | 19 | +12 | 35 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
6 | Niksar Belediyespor | 20 | 9 | 4 | 7 | 34 | 19 | +15 | 31 | Statü gereği ligde kaldı |
7 | Boyabat 1868 | 20 | 8 | 3 | 9 | 30 | 24 | +6 | 27 | Play-out ile ligde kaldı |
8 | Erbaa Gençlikspor | 20 | 7 | 4 | 9 | 27 | 26 | +1 | 25 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
9 | Gerze Belediyespor | 20 | 4 | 3 | 13 | 20 | 41 | -21 | 15 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
10 | Evcispor | 19 | 1 | 0 | 18 | 8 | 72 | -64 | 0 | Amatör Lig |
11 | Tokatspor | 19 | 0 | 0 | 19 | 0 | 57 | -57 | -3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
2. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bartınspor | 18 | 14 | 2 | 2 | 41 | 12 | +29 | 44 | Play-off |
2 | Sincan Belediyespor | 18 | 13 | 1 | 4 | 38 | 12 | +26 | 40 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Kastamonu Özel İdarespor | 18 | 12 | 3 | 3 | 28 | 12 | +16 | 39 | Play-out ile ligde kaldı |
4 | Çubukspor | 18 | 10 | 5 | 3 | 39 | 12 | +27 | 35 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
5 | Taşköprüspor | 18 | 9 | 3 | 6 | 36 | 21 | +15 | 30 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
6 | Haymana Belediyespor | 18 | 7 | 4 | 7 | 25 | 25 | 0 | 25 | |
7 | 1074 Çankırıspor | 18 | 6 | 0 | 12 | 23 | 37 | -14 | 18 | Play-out ile ligde kaldı |
8 | Kırıkkale Yahşihanspor | 18 | 4 | 2 | 12 | 20 | 32 | -12 | 14 | |
9 | Kurşunlu Belediyespor | 18 | 3 | 3 | 12 | 13 | 49 | -36 | 12 | Amatör Lig |
10 | Amasraspor | 18 | 0 | 1 | 17 | 7 | 58 | -51 | -2 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ 3 puanı silindi.
3. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ankara TKİ | 16 | 9 | 6 | 1 | 33 | 14 | +19 | 33 | Play-off |
2 | (Keçiören Belediyesi Bağlumspor) | 16 | 9 | 6 | 1 | 19 | 12 | +7 | 33 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
3 | (Yozgatspor 1959) | 16 | 10 | 3 | 3 | 28 | 13 | +15 | 33 | Statü gereği ligde kaldı |
4 | Osmancık Belediyespor | 16 | 9 | 3 | 4 | 26 | 12 | +14 | 30 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Sorgun Belediyespor | 16 | 6 | 5 | 5 | 19 | 13 | +6 | 23 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
6 | Çayıralan Esnafspor | 16 | 4 | 4 | 8 | 21 | 29 | -8 | 16 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
7 | Yeşil Kamanspor | 16 | 3 | 2 | 11 | 12 | 36 | -24 | 11 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
8 | Mucur Yabanlıspor | 16 | 2 | 4 | 10 | 12 | 25 | -13 | 10 | Amatör Lig |
9 | Ankara DSİ | 16 | 1 | 5 | 10 | 8 | 24 | -16 | 8 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
5. Bölge Play-off
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme | A68 | BAR | TKİ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Amasyaspor 1968 | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | +3 | 4 | 2022-23 3. Lig | — | 3-0 | - | |
2 | Bartınspor | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 3 | Play-out ile ligde kaldı | - | — | 1-0 | |
3 | Ankara TKİ | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 | Statü gereği ligde kaldı | 1-1 | - | — |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Penaltı atışları
6. Bölge
6. Bölge 3 ilin 28 takımından oluşur. 28 takım 3 grupta mücadele eder ve grup birincilerinin kendi aralarında yapacakları play-off maçlarıyla 1 takım 3. Lige yükselir.
1. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İnegöl Kafkas Gençlikspor | 16 | 9 | 4 | 3 | 21 | 10 | +11 | 31 | Play-off |
2 | Görükle İpekspor | 16 | 9 | 3 | 4 | 20 | 11 | +9 | 30 | Play-out ile ligde kaldı |
3 | Sultanbeyli Belediyespor | 16 | 7 | 7 | 2 | 29 | 15 | +14 | 28 | Statü gereği ligde kaldı |
4 | Sultangazispor | 16 | 6 | 6 | 4 | 14 | 18 | -4 | 24 | |
5 | Alibeyköyspor | 16 | 7 | 2 | 7 | 30 | 21 | +9 | 23 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
6 | Beşyüzevlerspor | 16 | 5 | 6 | 5 | 18 | 13 | +5 | 21 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
7 | Yenişehir Belediyespor | 16 | 6 | 1 | 9 | 17 | 23 | -6 | 19 | |
8 | Mustafakemalpaşaspor Belediye | 16 | 4 | 2 | 10 | 17 | 25 | -8 | 14 | Amatör Lig |
9 | Üsküdar Futbol Yatırımları | 16 | 3 | 1 | 12 | 13 | 43 | -30 | 10 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
2. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bayburt 1918 | 16 | 11 | 4 | 1 | 23 | 4 | +19 | 37 | Play-off |
2 | Bağcılar | 16 | 11 | 3 | 2 | 31 | 12 | +19 | 36 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Vefa | 16 | 8 | 4 | 4 | 32 | 21 | +11 | 28 | Play-out ile ligde kaldı |
4 | Zaferspor | 16 | 7 | 5 | 4 | 23 | 16 | +7 | 26 | Statü gereği ligde kaldı |
5 | Bursa Kültür 1987 | 16 | 6 | 4 | 6 | 28 | 24 | +4 | 22 | Play-out ile ligde kaldı |
6 | Yeniköyspor | 16 | 6 | 3 | 7 | 21 | 21 | 0 | 21 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
7 | Bursa Nilüfer 2021 | 16 | 5 | 2 | 9 | 20 | 26 | -6 | 17 | |
8 | Dudulluspor | 16 | 5 | 1 | 10 | 28 | 34 | -6 | 16 | Amatör Lig |
9 | Elmasbahçelerspor | 16 | 0 | 0 | 16 | 0 | 48 | -48 | -3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ 3 puanı silindi ve bir alt lige düşürüldü.
3. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sapanca Gençlikspor | 18 | 14 | 0 | 4 | 39 | 13 | +26 | 42 | Play-off |
2 | Beylerbeyi 1911 | 18 | 13 | 2 | 3 | 45 | 19 | +26 | 41 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Arifiye Kalaycıspor | 18 | 12 | 1 | 5 | 34 | 20 | +14 | 37 | |
4 | Kuruçeşme | 18 | 10 | 1 | 7 | 28 | 21 | +7 | 31 | |
5 | Kavacık | 18 | 9 | 2 | 7 | 24 | 27 | -3 | 29 | Play-out ile ligde kaldı |
6 | Serdivanspor | 18 | 8 | 1 | 9 | 33 | 27 | +6 | 25 | Statü gereği ligde kaldı |
7 | Beykoz İdman Yurdu | 18 | 8 | 1 | 9 | 29 | 27 | +2 | 25 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
8 | Erenlerspor | 18 | 4 | 2 | 12 | 19 | 36 | -17 | 14 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
9 | Pamukova 1968 | 18 | 2 | 3 | 13 | 18 | 38 | -20 | 9 | Amatör Lig |
10 | Yeşilköy | 18 | 1 | 5 | 12 | 12 | 53 | -41 | 5 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ 3 puanı silindi.
6. Bölge Play-off
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme | SAP | İKG | BAY | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sapanca Gençlikspor | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 | 4 | 2022-23 3. Lig | — | 1-1 | - | |
2 | İnegöl Kafkas Gençlikspor | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 | 4 | Statü gereği ligde kaldı | - | — | 2-1 | |
3 | Bayburt 1918 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 4 | -2 | 0 | 1-2 | - | — |
- ^ a b Penaltı atışlarında: Sapanca Gençlikspor 7-6 İnegöl Kafkas Gençlikspor
7. Bölge
7. Bölge 4 ilin 28 takımından oluşur. 28 takım 3 grupta mücadele eder ve grup birincilerinin kendi aralarında yapacakları play-off maçlarıyla 1 takım 3. Lige yükselir.
1. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Silivrispor | 16 | 11 | 3 | 2 | 33 | 12 | +21 | 36 | Play-off |
2 | Karadeniz Ereğli Belediyespor | 16 | 10 | 3 | 3 | 38 | 23 | +15 | 33 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Çilimli Belediyespor | 16 | 9 | 4 | 3 | 29 | 16 | +13 | 31 | |
4 | Devrek Belediyespor | 16 | 8 | 5 | 3 | 25 | 18 | +7 | 29 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Kilimli Belediyespor | 16 | 5 | 6 | 5 | 20 | 23 | -3 | 21 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
6 | Maltepespor | 16 | 3 | 7 | 6 | 21 | 26 | -5 | 16 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
7 | Beykoz | 16 | 2 | 5 | 9 | 8 | 18 | -10 | 11 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
8 | Beyköy Belediyespor | 16 | 2 | 4 | 10 | 12 | 30 | -18 | 10 | Amatör Lig |
9 | Bakırköyspor | 16 | 2 | 3 | 11 | 14 | 34 | -20 | 9 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
2. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bulvarspor | 16 | 13 | 2 | 1 | 36 | 12 | +24 | 41 | Play-off |
2 | Ortaköy | 16 | 10 | 4 | 2 | 29 | 13 | +16 | 34 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Nişantaşıspor | 16 | 8 | 6 | 2 | 23 | 12 | +11 | 30 | |
4 | Yuvacıkspor | 16 | 6 | 5 | 5 | 32 | 22 | +10 | 23 | |
5 | Değirmenderespor | 16 | 5 | 5 | 6 | 29 | 27 | +2 | 20 | Play-out ile ligde kaldı |
6 | Cevizli Anadoluspor | 16 | 5 | 3 | 8 | 22 | 30 | -8 | 18 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
7 | Arslanbey Gençlerbirliği | 16 | 4 | 3 | 9 | 20 | 24 | -4 | 15 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
8 | Başiskele Doğantepespor | 16 | 3 | 3 | 10 | 20 | 34 | -14 | 9 | Amatör Lig |
9 | İstanbul Siirtgücüspor | 16 | 2 | 1 | 13 | 11 | 48 | -37 | 4 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
3. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | İstanbul Sinopspor | 18 | 13 | 3 | 2 | 33 | 10 | +23 | 42 | Play-off |
2 | Gebzespor | 18 | 12 | 2 | 4 | 33 | 16 | +17 | 38 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | (Kullar 1975 Spor) | 18 | 11 | 4 | 3 | 38 | 15 | +23 | 37 | |
4 | Gölcükspor | 18 | 11 | 3 | 4 | 32 | 15 | +17 | 36 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | (Karamürselspor) | 18 | 8 | 5 | 5 | 32 | 17 | +15 | 29 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
6 | Gazi Mahallesispor | 18 | 7 | 5 | 6 | 23 | 26 | -3 | 26 | Statü gereği ligde kaldı |
7 | Çayırovaspor | 18 | 5 | 5 | 8 | 25 | 26 | -1 | 20 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
8 | (1877 Alemdağspor) | 18 | 4 | 1 | 13 | 20 | 42 | -22 | 13 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
9 | İnkılap | 18 | 1 | 3 | 14 | 10 | 42 | -32 | 6 | Amatör Lig |
10 | Irmakspor | 18 | 1 | 3 | 14 | 11 | 48 | -37 | 6 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
7. Bölge Play-off
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme | BUL | SİL | İSİ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bulvarspor | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 | 4 | 2022-23 3. Lig | — | - | 2-0 | |
2 | Silivrispor | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 | 4 | Statü gereği ligde kaldı | 1-1 | — | - | |
3 | İstanbul Sinopspor | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 | 0 | - | 1-2 | — |
8. Bölge
8. Bölge 10 ilin 29 takımından oluşur. 29 takım 3 grupta mücadele eder ve grup birincilerinin kendi aralarında yapacakları play-off maçlarıyla 1 takım 3. Lige yükselir.
1. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tekirdağspor | 16 | 14 | 2 | 0 | 39 | 7 | +32 | 44 | Play-off |
2 | Çerkezköy 1911 Doğanspor | 16 | 10 | 5 | 1 | 29 | 4 | +25 | 35 | Play-out ile ligde kaldı |
3 | Kapaklıspor | 16 | 10 | 3 | 3 | 34 | 13 | +21 | 33 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
4 | Babaeskispor | 16 | 10 | 2 | 4 | 33 | 12 | +21 | 32 | Statü gereği ligde kaldı |
5 | Uzunköprüspor | 16 | 8 | 1 | 7 | 29 | 20 | +9 | 25 | |
6 | Tuncaspor | 16 | 5 | 2 | 9 | 20 | 29 | -9 | 17 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
7 | Lüleburgazspor | 16 | 5 | 1 | 10 | 22 | 37 | -15 | 16 | |
8 | Marmara Ereğli Belediyespor | 14 | 0 | 0 | 14 | 0 | 42 | -42 | -3 | Amatör Lig |
9 | Vizespor | 14 | 0 | 0 | 14 | 0 | 42 | -42 | -3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
2. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 18 | 14 | 3 | 1 | 41 | 12 | +29 | 45 | Play-off |
2 | Yalovaspor | 18 | 12 | 3 | 3 | 20 | 12 | +8 | 39 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Gönen Belediyespor | 18 | 9 | 4 | 5 | 23 | 16 | +7 | 31 | |
4 | Bigaspor | 18 | 8 | 4 | 6 | 21 | 16 | +5 | 28 | |
5 | Burhaniye Belediyespor | 18 | 8 | 3 | 7 | 18 | 19 | -1 | 27 | |
6 | Etispor | 18 | 6 | 8 | 4 | 23 | 16 | +7 | 26 | Play-out ile ligde kaldı |
7 | Altınova Belediyespor | 18 | 5 | 4 | 9 | 27 | 28 | -1 | 19 | |
8 | Bozcaadaspor | 18 | 4 | 6 | 8 | 18 | 25 | -7 | 18 | |
9 | Yalova Kadıköy | 18 | 1 | 4 | 13 | 11 | 34 | -23 | 7 | Amatör Lig |
10 | Bigadiç Belediyespor | 18 | 3 | 1 | 14 | 14 | 38 | -24 | 7 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ 3 puanı silindi.
3. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TKİ Tavşanlı Linyitspor | 18 | 11 | 4 | 3 | 29 | 12 | +17 | 37 | Play-off |
2 | Anadolu Üniversitesi | 18 | 10 | 5 | 3 | 34 | 9 | +25 | 35 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | Bayırköyspor | 18 | 10 | 3 | 5 | 38 | 21 | +17 | 33 | Play-out ile ligde kaldı |
4 | Eskişehir Yunusemrespor | 18 | 9 | 5 | 4 | 31 | 18 | +13 | 32 | |
5 | Bozüyük Vitraspor | 18 | 9 | 4 | 5 | 27 | 17 | +10 | 31 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
6 | Yeniçağa | 18 | 8 | 4 | 6 | 19 | 16 | +3 | 28 | Play-out ile ligde kaldı |
7 | Gerede 1970 | 18 | 5 | 4 | 9 | 19 | 22 | -3 | 19 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
8 | Kütahya Yeşilayspor | 18 | 4 | 6 | 8 | 20 | 30 | -10 | 18 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
9 | Eskişehir Sağlıkspor | 18 | 5 | 1 | 12 | 20 | 34 | -14 | 16 | Amatör Lig |
10 | Çağlayan Azotspor | 18 | 0 | 2 | 16 | 6 | 64 | -58 | 2 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
8. Bölge Play-off
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme | AYB | TEK | TAV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 | 4 | 2022-23 3. Lig | — | - | 1-1 | |
2 | Tekirdağspor | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 | 3 | Statü gereği ligde kaldı | 0-2 | — | - | |
3 | TKİ Tavşanlı Linyitspor | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 | 1 | - | 1-2 | — |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Penaltı atışları
9. Bölge
9. Bölge 6 ilin 29 takımından oluşur. 29 takım 3 grupta mücadele eder ve grup birincilerinin kendi aralarında yapacakları play-off maçlarıyla 1 takım 3. Lige yükselir.
1. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bolvadin Belediyespor | 18 | 13 | 4 | 1 | 37 | 6 | +31 | 43 | Play-off |
2 | (Tire 2021) | 18 | 10 | 6 | 2 | 41 | 12 | +29 | 36 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | (Bornova) | 18 | 9 | 5 | 4 | 28 | 19 | +9 | 32 | Play-out ile ligde kaldı |
4 | Torosgücü | 18 | 9 | 4 | 5 | 22 | 18 | +4 | 31 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
5 | Sandıklıspor | 18 | 8 | 4 | 6 | 19 | 19 | 0 | 28 | Play-out ile ligde kaldı |
6 | Kınık Belediyespor | 18 | 7 | 3 | 8 | 24 | 22 | +2 | 24 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
7 | Yunusemre Belediyespor | 18 | 5 | 7 | 6 | 25 | 22 | +3 | 22 | Statü gereği ligde kaldı |
8 | Hacırahmanlıspor | 18 | 4 | 4 | 10 | 20 | 34 | -14 | 16 | Play-out ile ligde kaldı |
9 | Ahmetli Belediyespor | 18 | 3 | 3 | 12 | 13 | 37 | -24 | 12 | Amatör Lig |
10 | İscehisarspor | 18 | 2 | 0 | 16 | 8 | 48 | -40 | 3 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
- ^ 3 puanı silindi ve bir alt lige düşürüldü.
2. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Çiğli Belediyespor | 16 | 14 | 1 | 1 | 39 | 13 | +26 | 43 | Play-off |
2 | Aliağa | 16 | 14 | 0 | 2 | 53 | 3 | +50 | 42 | Play-out ile ligde kaldı |
3 | İzmirspor | 16 | 11 | 2 | 3 | 36 | 12 | +24 | 35 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
4 | Manisa Sanayispor | 16 | 8 | 1 | 7 | 26 | 23 | +3 | 25 | Statü gereği ligde kaldı |
5 | Salihli Belediyespor | 16 | 5 | 3 | 8 | 17 | 22 | -5 | 18 | Play-out ile ligde kaldı |
6 | Manisaspor | 16 | 5 | 3 | 8 | 14 | 28 | -14 | 18 | İl kontenjanı gereği lig düştü (Amatör Lig) |
7 | Bölmespor | 16 | 3 | 2 | 11 | 21 | 44 | -23 | 11 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
8 | Torbalıspor | 16 | 2 | 2 | 12 | 14 | 44 | -30 | 8 | Amatör Lig |
9 | Sivaslı Belediyespor | 16 | 2 | 2 | 12 | 12 | 43 | -31 | 8 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
3. Grup
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Efeler 09 | 18 | 11 | 4 | 3 | 31 | 14 | +17 | 37 | Play-off |
2 | Sökespor | 18 | 10 | 6 | 2 | 25 | 7 | +18 | 36 | Statü gereği ligde kaldı |
3 | (Bornova Yeşilovaspor) | 18 | 9 | 4 | 5 | 26 | 18 | +8 | 31 | |
4 | Alaçatıspor | 18 | 8 | 6 | 4 | 22 | 13 | +9 | 30 | Play-out ile ligde kaldı |
5 | Yatağanspor | 18 | 5 | 7 | 6 | 16 | 18 | -2 | 22 | Statü gereği ligde kaldı |
6 | Aydın Yıldızspor | 18 | 5 | 6 | 7 | 25 | 21 | +4 | 21 | |
7 | Aydın BB | 18 | 5 | 6 | 7 | 21 | 26 | -5 | 21 | Play-out ile düştü (Amatör Lig) |
8 | Muğlaspor | 18 | 4 | 6 | 8 | 13 | 23 | -10 | 18 | Play-out ile ligde kaldı |
9 | Çine Madranspor | 18 | 5 | 3 | 10 | 17 | 27 | -10 | 18 | Amatör Lig |
10 | (Kemalpaşaspor) | 18 | 3 | 2 | 13 | 12 | 41 | -29 | 11 |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
Notlar:
9. Bölge Play-off
Sıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme | EFE | BOL | ÇİĞ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Efeler 09 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 | 4 | 2022-23 3. Lig | — | 0-0 | - | |
2 | Bolvadin Belediyespor | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | +2 | 4 | Statü gereği ligde kaldı | - | — | 2-0 | |
3 | Çiğli Belediyespor | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 0 | 2-3 | - | — |
Kaynakça
- ^ "Bölgesel Amatör Lig kura ve fikstür çekimi yapıldı". Türkiye Futbol Federasyonu. 22 Ekim 2021 tarihinde kaynağından . Erişim tarihi: 23 Ekim 2021.
- ^ "Bölgesel Amatör Lig 2021-2022 Sezonu Değerlendirmesi - Bölgesel Amatör Ligi Haber Detay Sayfası TFF". www.tff.org. 23 Haziran 2022 tarihinde kaynağından . Erişim tarihi: 31 Temmuz 2022.
- ^ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af ag ah ai aj ak al am an ao ap aq ar as at au av aw ax ay az ba bb bc bd be bf bg bh (PDF). TFF. 26 Ekim 2021 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Nisan 2022.
wikipedia, wiki, viki, vikipedia, oku, kitap, kütüphane, kütübhane, ara, ara bul, bul, herşey, ne arasanız burada,hikayeler, makale, kitaplar, öğren, wiki, bilgi, tarih, yukle, izle, telefon için, turk, türk, türkçe, turkce, nasıl yapılır, ne demek, nasıl, yapmak, yapılır, indir, ücretsiz, ücretsiz indir, bedava, bedava indir, mp3, video, mp4, 3gp, jpg, jpeg, gif, png, resim, müzik, şarkı, film, film, oyun, oyunlar, mobil, cep telefonu, telefon, android, ios, apple, samsung, iphone, xiomi, xiaomi, redmi, honor, oppo, nokia, sonya, mi, pc, web, computer, bilgisayar