2021 , 2-7 Kasım 2021 tarihlerinde Rusya'nın Kazan kentindeki 'nda gerçekleştirildi.
2021 Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Kazan, Rusya |
Tarih(ler) | 2-7 Kasım |
Yer(ler) | |
Etkinlikler | 42 |
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Rusya)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya* | 11 | 5 | 8 | 24 |
2 | Hollanda | 8 | 5 | 5 | 18 |
3 | İtalya | 7 | 18 | 10 | 35 |
4 | İsveç | 4 | 1 | 1 | 6 |
5 | Macaristan | 3 | 1 | 1 | 5 |
6 | Polonya | 2 | 2 | 4 | 8 |
7 | Belarus | 2 | 2 | 0 | 4 |
8 | Yunanistan | 1 | 2 | 2 | 5 |
9 | Almanya | 1 | 1 | 4 | 6 |
10 | Türkiye | 1 | 1 | 1 | 3 |
Romanya | 1 | 1 | 1 | 3 | |
12 | İsrail | 1 | 0 | 0 | 1 |
13 | Fransa | 0 | 1 | 1 | 2 |
14 | Çekya | 0 | 1 | 0 | 1 |
Danimarka | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Estonya | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Sırbistan | 0 | 1 | 0 | 1 | |
İsviçre | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19 | Avusturya | 0 | 0 | 2 | 2 |
20 | Slovenya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Toplam (20 Ülke) | 42 | 45 | 41 | 128 |
Kupa
|
|
Sonuçlar
Erkekler etkinlikleri
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m serbest | (HUN) | 20.72 | (ITA) | 20.84 | (POL) (RUS) | 20.95 |
100 m serbest | Kliment Kolesnikov (RUS) | 45.58 | (ITA) | 45.84 | (RUS) | 46.06 |
200 m serbest | David Popovici (ROU) | 1.42.12 | (NED) | 1.42.20 | (NED) | 1.42.51 |
400 m serbest | (NED) | 3.38.33 | (ITA) | 3.38.58 | (ITA) | 3.38.80 |
800 m serbest | (ITA) | 7.27.94 | (GER) | 7.27.99 | (GER) | 7.33.85 |
1500 m serbest | (GER) | 14.09.88 | (ITA) | 14.13.07 | (GER) | 14.26.24 |
50 m sırtüstü | Kliment Kolesnikov (RUS) | 22.47 | (ITA) | 22.65 | (ROU) | 22.74 |
100 m sırtüstü | Kliment Kolesnikov (RUS) | 49.13 | (ROU) | 49.31 | (GRE) | 49.87 |
200 m sırtüstü | (POL) | 1.48.46 | (ITA) | 1.49.73 | (ITA) | 1.50.26 |
50 m kurbağalama | (BLR) | 25.25 =(WR) | Emre Sakçı (TUR) | 25.39 | (ITA) | 25.54 |
100 m kurbağalama | (ITA) | 55.63 | (BLR) | 55.77 | (NED) | 55.79 |
200 m kurbağalama | (BLR) | 2.01.73 | (NED) | 2.01.74 | (RUS) | 2.02.07 |
50 m kelebek | (HUN) | 21.75 =(WR) | (ITA) | 22.14 | (ITA) | 22.24 |
100 m kelebek | (HUN) | 49.68 | (ITA) | 49.79 | (POL) | 49.86 |
200 m kelebek | (ITA) | 1.50.24 | (HUN) | 1.51.11 | (RUS) | 1.51.81 |
100 m bireysel karışık | (ITA) | 50.95 | (GRE) | 51.72 | (AUT) | 51.91 |
200 m bireysel karışık | (GRE) | 1.51.70 | (ITA) | 1.52.49 | (ITA) | 1.52.75 |
400 m bireysel karışık | (RUS) | 3.58.83 | (ITA) | 4.00.34 | (HUN) | 4.03.16 |
4x50 m serbest bayrak yarışı | Hollanda (21.10) (20.74) (20.59) (20.46) | 1.22.89 | İtalya (21.20) (20.82) (20.24) (20.66) | 1.22.92 | Rusya (21.22) (20.69) (20.99) Kliment Kolesnikov (20.45) | 1.23.35 |
4x50 m karışık bayrak yarışı | İtalya (22.62) (25.14) (22.17) (20.21) | 1.30.14 WR | Rusya Kliment Kolesnikov (22.58) (25.51) (22.18) (20.52) | 1.30.79 | Hollanda (23.80) (25.48) (22.56) (20.32) | 1.32.16 |
Kadınlar etkinlikleri
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m serbest | Sarah Sjöström (SWE) | 23.12 | (POL) | 23.49 | (RUS) | 23.72 |
100 m serbest | Sarah Sjöström (SWE) | 51.26 | (POL) | 51.58 | (NED) | 51.92 |
200 m serbest | (NED) | 1.52.75 | (CZE) | 1.53.58 | (SLO) | 1.53.88 |
400 m serbest | (RUS) | 3.59.18 | (RUS) | 4.00.52 | (GER) | 4.01.37 |
800 m serbest | (RUS) | 8.04.65 | (ITA) | 8.10.54 | (GER) | 8.10.60 |
1500 m serbest | (RUS) | 15.18.30 | (ITA) | 15.34.16 | (ITA) | 15.37.33 |
50 m sırtüstü | (NED) | 25.79 | (FRA) | 26.08 | (NED) | 26.11 |
100 m sırtüstü | (NED) | 55.76 | (NED) | 55.86 | (FRA) | 56.40 |
200 m sırtüstü | (NED) | 2.01.26 | (ITA) | 2.02.05 | (AUT) | 2.04.74 |
50 m kurbağalama | (ITA) | 29.66 | Benedetta Pilato (ITA) | 29.75 | (RUS) | 29.80 |
100 m kurbağalama | (ITA) | 1.04.01 | (RUS) (EST) | 1.04.25 | Verilmedi | |
200 m kurbağalama | (RUS) | 2.16.88 | (RUS) | 2.18.45 | (ITA) | 2.19.69 |
50 m kelebek | Sarah Sjöström (SWE) | 24.50 | (NED) | 24.97 | (ITA) (GRE) | 25.09 |
100 m kelebek | Sarah Sjöström (SWE) | 55.84 | (GRE) (BLR) | 56.35 | Verilmedi | |
200 m kelebek | (RUS) | 2.04.97 | (DEN) | 2.05.02 | (ITA) | 2.05.43 |
100 m bireysel karışık | (POL) | 57.82 | (RUS) | 57.83 | Sarah Sjöström (SWE) | 58.05 |
200 m bireysel karışık | (ISR) | 2.05.17 | (SUI) | 2.06.41 | Viktoriya Zeynep Güneş (TUR) | 2.07.67 |
400 m bireysel karışık | Viktoriya Zeynep Güneş (TUR) | 4.30.45 | (SRB) (ITA) | 4.30.47 | Verilmedi | |
4x50 m serbest bayrak yarışı | Rusya Rozaliya Nasretdinova (24.18) (23.41) (23.70) (23.63) | 1.34.92 | Hollanda (24.18) (23.71) (23.92) (23.66) | 1.35.47 | Polonya (23.40) (24.20) (24.87) (23.47) | 1.35.94 |
4x50 m karışık bayrak yarışı | Rusya (26.42) (29.47) (24.49) (23.81) | 1.44.19 | İsveç (26.57) (29.96) (24.85) Sarah Sjöström (22.94) | 1.44.32 | İtalya (26.59) (29.36) (24.97) (23.54) | 1.44.46 |
Karma etkinlikler
Etkinlik | Altın | Gümüş | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4x50 m serbest bayrak yarışı | Hollanda (21.06) (20.55) (23.46) (23.86) | 1.28.93 | İtalya (21.33) (20.59) (23.48) (24.00) | 1.29.40 | Polonya (21.33) (21.03) (24.01) (23.09) | 1.29.46 |
4x50 m karışık bayrak yarışı | Hollanda (25.99) (25.54) (24.50) (20.15) | 1.36.18 | İtalya (22.72) (25.13) (25.09) (23.45) | 1.36.39 | Rusya Kliment Kolesnikov (22.47) (25.58) (24.88) (23.49) Rozaliya Nasretdinova | 1.36.42 |
Kaynakça
- ^ (PDF). Avrupa Yüzme Birliği. 29 Ekim 2021 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Kasım 2021.
Dış bağlantılar
- Resmî site
- Sonuçlar 1 Kasım 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde .